قرار بود صبح از گرگان حرکت کنیم و عصر برسیم بندر انزلی و خب طبیعتا باید بکوب میرفتیم. ولی جاده های شمال طوریه که آدم از مسیر و رانندگی خسته نمیشه، سمت راستت دریاست و سمت چپتم جنگله. کتاب اطلس راه های ایران هم همراهمون بود و خیلی کمکمون میکرد که حوصله مون سر نره. کلی برامون سرگرمی شده بود! مرتب نگاش میکردیم که ببینیم الان کجاییم و شهر بعدی کجاست. توی مسیر چیزی که توجه منو جلب کرد فاصله بین نوشهر و چالوس بود. حالا درسته که تو شمال اصولا فاصله بین شهرا کمه، ولی اینجوری شو دیگه ندیده بودم! به نظرم اومد حدودا 20 متر با هم فاصله دارن. یک شهری هم که کنجکاو بودم ببینمش رامسر بود که چون بنزینمون نزدیکای رامسر به آخرش رسیده بود واسه بنزین زدن رفتیم تو شهرش و خب! به نظرم شهر قشنگی میومد.

نزدیکای رشت که رسیدیم از بزرگراه اومدیم بیرون و رفتیم تو یک فرعی که میرسید به بندر انزلی. چقدرم جاده خلوت و قشنگی بود! شبیه اون جاده ای بود که اول فیلم shutter دیده بودم. فقط اون روح سفید پوش رو کم داشتیم که یهو بیاد جلوی ماشینمون سبز شه 😉

طرفای شب بود که دیگه رسیدیم انزلی و یه مدت هم دنبال گشتیم که جا پیدا کنیم. فرداشم رفتیم دریا، ولی خب همونطور که این پایین میبینین دریاش یه جوری نبود که بشه توش شنا کرد. ولی برای قدم زدن کنار ساحل، اونم صبح زود عالی بود!

ساحل انزلی

ساحل انزلی

بعدم رفتیم تالاب انزلی …

Advertisements